telefon: 775 148 050  l  email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  l  po-pá: 10-19 hod., so: 10-13 hod.

Košík je prázdný...

Logo Kola Višek

OAKLEY

oakley_logo_07

Oakley HIGH DEFINITION OPTICS® (HDO)® Pravděpodobně nejlepší český překlad by zněl Optika s vysoce rozlišovací schopností.

V praxi to znamená, že každé brýle OAKLEY, které si zakoupíte, Vás ohromí svou optickou čistotou a věrným zobrazováním toho, na co hledíte.

HDO je souhrn patentovaných technologií, které ve výsledku utváří dokonalou čočku, která nemá ve světě konkurenci. HDO předčila všechny testy Americké Standardizační Organizace (ANSI).

HDO® vám umožňuje vidět čistě, ostře a bez zvětšovacího, zkreslovacího efektu, který vytváří běžné čočky. Vidíte všechno přesně tam, kde to je. Váš pohled není nijak posunutý či zakřivený. HDO poskytuje také jedinečnou ochranu proti rozbití čoček a 100 % ochranu proti UV záření díky nejdokonalejšímu materiálu čočky.

Olympijské hry v Londýně přivítaly na sportovištích celkem sedm stovek sportovců podporovaných značkou Oakley. Ti vybojovali ještě více úctyhodný počet medailí. Celkem jich bylo 107 - 38 zlatých, 42 stříbrných a 27 bronzových! Pro Českou republiku vybojoval Jaroslav Kulhavý čtvrtou zlatou medaili z Londýna, celkem čeští sportovci získali deset cenných kovů.

Prizm™ je nová, revoluční technologie optiky brýlí Oakley. Byla vyvinutá ve spolupráci se špičkovými bioinženýry. Prizm™ výrazně zlepšuje viditelnost a zvyšuje kontrast v mnohem širším rozsahu světelných podmínek, než bylo dosud možné. Poprvé byla tato technologie použita u lyžařských a snowboardových brýlí, ale rozšířila se i do letního použití: Prizm Road, Prizm Trail, Prizm Golf, Daily Prizm (u fashion brýlí).
Jak to funguje? Lidské oko je velmi citlivý orgán. Při optimálních světelných podmínkách nemá problém rozlišit sebemenší detail. Na sněhu se však tato schopnost ztrácí. Bílé světlo, které se odráží od krystalek sněhu, zplošťuje obrysy a snižuje ostré vidění. Obzvláště ve špatném počasí sněhové nerovnosti jako boule nebo prohlubně splývají a zvyšují riziko při jízdě. PRIZM™ skla rozdělí odražené bílé světlo do jednotlivých barev spektra a dokážou zvýraznit barvy, na které je oko citlivější. Zbytek světla odfiltrují. Docílí tím kontrastního obrazu s ostrými detaily.