telefon: 775 148 050  l  email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  l  po-pá: 10-19 hod., so: 10-13 hod.

Košík je prázdný...

Logo Kola Višek

Články

Více o Oakley

POLARIZOVANÉ ČOČKY

Oakley polarizované čočky blokují nepříjemné účinky ostrého světla, které je umocněno hladkými povrchy jako jsou vodní hladina, čerstvý prachový sníh nebo lesklá dlažba. Jsou tedy speciálně navrženy do prostředí, které jsou pro oko díky silným odleskům slunce nepříjemné i při použití slunečních brýlí. Běžná polarizace čoček sebou přináší mírné zastření a zkreslení obrazu, ale Oakley vyvinulo unikátní polarizační technologii, která nezkresluje obraz a dokonce zvětšuje kontrast.

Dokonalý filtr k blokování oslepujících paprsků prudkého světla

Široká škála barev čoček, které umocňují hloubku vjemů

Oakley PLUTONITE® JAKO OCHRANA PŘED UV ZÁŘENÍM

Další z mnoha patentů, používaný exkluzivně firmou OAKLEY pro její výrobky. Jedná se o ultralehký a opticky velice vyvážený materiál, jediný svého druhu na světě. Již v surovém stavu a bez jakýchkoli dalších přísad, barev, nebo povrchů, blokuje 100% všech škodlivých slunečních paprsků (UVA, UVB, UVC a modré záření). Plutoniová příměs je obsažena přímo v čočce, nelze ji tedy používáním odstranit nebo narušit a tím snížit i UV ochranu.Většina výrobků OAKLEY, kde je tento materiál použit, vyhovuje přísným normám Americké Standardizační Organizace (ANSI) pro svou optickou čistotu a odolnost proti nárazům.

IRIDIOVÉ ČOČKY

Technologie zevního povrchu skel:
Na některých sklech brýlí OAKLEY je nanesena velice tenká vrstva speciální látky - iridia - v různých barvách. To má za důsledek ještě další zlepšení optických vlastností skla, zejména snížení účinku prudkého oslnivého světla. Zároveň tato vrstva znesnadňuje pohled do Vašich očí zvenku druhou osobou. Iridiová vrstva je velice citlivá a je proto nutné dbát při používání těchto skel zvýšené opatrnosti.

 

POLARIC ELLIPSOID

Geometrie skel
Celý princip této technologie je velice jednoduchý. Díky speciálnímu tvaru, který má firma OAKLEY patentovaný, skla přesně kopírují zakřivení oka. Znamená to, že mají elipsový tvar jak v horizontální, tak ve vertikální rovině. Výsledkem je optická čistota a obraz, který není ani v nejmenším zkreslen. Tato technologie je použita při výrobě brýlí s jedním celistvým sklem.

XYZ OPTIKA

Tato ojedinělá technologie je pojmenována po třech osách, které popisují tři rozměry - hloubku, šířku a výšku. Všechny tyto osy jsou při pohledu přes brýle Oakley zachovány ve svém původním tvaru a velikosti a nedochází tak k žádnému zkreslení. Díky této technologii mají všechny brýle Oakley vlastnosti, kterých jiné sluneční brýle nedosahují.

TECHNOLOGIE RÁMŮ

Až na výjimky všechny obruby slunečních brýlí firmy OAKLEY jsou vyrobeny ze speciálního materiálu nazývaného O Matter™. Tento materiál je ultra lehký, velice flexibilní a majitelem patentu na jeho výrobu a používání, je pouze firma OAKLEY. A to zdaleka není vše. Dalším patentem, který firma OAKLEY vlastní jsou speciální gumičky. Ty jsou vyrobeny z vysoce přilnavého a porézního materiálu nazývaného Unobtainium™ a nacházejí se v místě, kde se obruby brýlí dotýkají hlavy u uší. Celá technologie je založena na principu unikátního Three-Point Fit Systému, při kterém se Vás brýle OAKLEY dotýkají pouze na třech místech hlavy: na nose a na dvou místech nad ušima. Tím odpadá nutnost zakřivení nožiček obrub, které při delším nošení působí nepříjemně. Díky tomu, že všechny sluneční brýle OAKLEY jsou velice lehké, nebudete téměř cítit, že je máte na hlavě.

Optické postavení, poloha pro ostré, přesné vidění

Absorpce nárazu pro zdokonalení bezpečnosti

Geometrie, která rozšiřuje periferní vidění

 

HYDROFOBNÍ POVRCH ČOČEK

Unikátní hydrofobní, vodoodpudivý povrch způsobuje, že čočky jsou odolné vůči nahromadění vlhkosti. Na rozdíl od běžných čoček se kapka vody a jiné nečistoty na skle rovnoměrně nerozlije, ale shlukne se do miniaturních kapiček, které nebrání ve vidění. Video... Součástí je i „protišmouhová“ technologie, která zvyšuje odolnost čoček také vůči olejům, potu a jiným látkám znesnadňujících jasné vidění a tím i snižujících Vaši bezpečnost při sportu.

Zamezuje nahromadění vlhkosti

Potlačuje šmouhy a odpuzuje znečišťující látky

Usnadňuje udržovat čočky čisté

OCHRANA PROTI NÁRAZU

Všechny Oakley sluneční brýle splňují standardní požadavky na odolnost vůči dopadu, úderu a nárazu Americké Standardizační Organizace (ANSI), která je špičkovým kritériem pro měření bezpečnosti. S brýlemi Oakley se Vám nestane, že by se Vaše čočky roztříštily přímo na očích poté, co by je zasáhl například baseballový míček nebo dokonce střela. Pro zajímavost je možné uvést, že pokud na brýle vystřelíte 12mm brokovnicí ze vzdálenosti 14-ti metrů, sklo pohltí náraz a nepraskne.

odolnost vůči nárazu těžkých předmětů při nízké rychlosti

odolnost vůči nárazu lehčích předmětů při vysoké rychlosti

optimalizovaná ochrana díky inovacím jakými jsou například plutoniový materiál čoček

TRANSMISIVNÍ ČOČKY

Oakley se spojili se společností Transition Optical, Inc., aby vytvořili čočky, které se automaticky ztmavují a zesvětlují. Fotochromatická technologie transmisivních čoček spolu s Oakley patentovanými novinkami dávají nejlepší průhlednost, ochranu a provedení, jaké jsou vůbec možné.

Čočky, které se přizpůsobují změnám odstínů světla

Barevné provedení čoček, které zkvalitňuje hloubku vnímání

HDO® pro pohodlné vidění